Zielona Karta z Polonia

Polki i Polacy na emigracji

Polki i Polacy na obcej ziemi

Wyjechałeś (-aś) z Polski jakiś czas temu. Nie zawsze było łatwo - zwłaszcza w jeśli chodzi o Twój związek z inną kobietą lub mężczyzną. Za granicą zbyt często zapomina się o życiu w rodzinie, o wspólnych rozmowach przy stole, o Wigilii. Pochłaniają Cię inne rzeczy takie jak pogoń za pieniądzem, zakup nowego samochodu lub domu, czy też nowa praca. Czy masz czas zatrzymać się na chwilę i zastanowić się co zrobić ze swoim związkiem z drugą osobą by wkrótce nie stał się on tylko przeszłością? Czy zastanawiałeś (-aś) się nad tym co może czuć Twój partner gdy Ty zajmujesz się wszystkim tylko nie nim/nią? Takie pytania są proste, ale nie każdy je sobie stawia, bo... nie ma na to czasu. Hmm... Nie ma czasu na rodzinę, na żonę i dzieci lub religię? Przecież te wartości powinny być zawsze najważniejsze, zwłaszcza w życiu Polaka/Polki. Coś tutaj nie gra.

By zapobiec podobnym dylematom oraz by pomóc osobom mającym problemy ze swoim związkiem z powodu emigracji do innego kraju, stworzyliśmy stronę www.polskiemalzenstwo.org. Na ich łamach przedstawiamy tradycyjne podejście do życia w rodzinie i małżeństwie, a także opis zwyczajów i tradycji polskiego wesela. Dlaczego preferujemy tradycyjne podejście do życia nawet gdy w dzisiejszym świecie takie podejście może wydawać się zbyt konserwatywne lub przestarzałe? Dlatego, że spędziliśmy większość życia w Polsce, gdzie rodzina i ogólnie społeczeństwo nauczyło nas, że nie wszystko musi mieć podłoże materialne. Nie znaczy to, że wartości tradycyjnej polskiej rodziny są do końca skamieniałe. Jednak w niektórych związkach taki stan jest bliski. Polskie dziewczyny, a później kobiety szybko zapominają o dobrych manierach wyniesionych z rodzinnego, polskiego domu. Podobnie polskie chłopaki, a później mężczyźni nie znajdują szacunku w tradycyjnym wychowaniu i oglądają się za wartościami jakie niesie współczesna, bardzo często wypatrzona, cywilizacja.

Nie jest jednak jeszcze tak źle, żeby nie mogło być lepiej. Polacy nie zatracili jeszcze swojej tożsamości, bo dalej w większości identyfikują się z tymi najważniejszymi wartościami każdego Polaka lub Polki. To dla nich stworzyliśmy darmowy dział 'Ogłoszenia towarzyskie' by mogli oni znaleźć odpowiedniego partnera lub partnerkę za granicą. Poza Polską żyje kilkanaście milionów Polaków, spośród których wielu nie odnalazło jeszcze swojej drugiej 'połowy'. Nie jest ważne w którym miejscu kuli ziemskiej obecnie przebywasz - Twój anons może dotrzeć do każdej osoby mającej komputer i łącze internetowe. Zaczęcamy do skorzystania z tej okazji tym bardziej, że naszą stronę kierujemy właśnie do takich (zagubionych?) ludzi jak Ty.

Gosia & Robert, PolskieMalzenstwo.org

P.S. Nasza strona wyraża nasze osobiste myśli i uczucia, które nie muszą do końca pokrywać się z przekonaniami naszych gości. O ile zaczęcamy do postowania anonsów wszystkie zainteresowane i potrzebujące osoby, prosimy zachować dobry smak w swoich wypowiedziach. Dziękujemy i pozdrawiamy wszystkie polskie dziewczyny, kobiety, chłopaków, mężczyzn, Polaków i Polki przebywających zarówno w Polsce jak i za granicą. Zachęcamy również do publikowania osobistych historii i artykułów na łamach naszych stron w dziale 'Artykuły'.

Składamy szczególne Podziękowania dla twórców strony ZielonaKarta.com za pomoc techniczną przy realizacji strony oraz dla pana Kuby Stachowskiego, psychologa oraz miłośnika i znawcy staropolskich obyczajów, który pomagał przy pisaniu tekstów na temat polskich dziewczyn i kobiet oraz przy redagowaniu sekcji 'Polskie Wesele'.


Zielona Karta.com

(C) 2000-20016 ZielonaKarta.com