Zielona Karta z Polonia

Pozycjonowanie stron w sieci czyli skuteczna promocja w Internecie przez Tomasz.com

Reklama w Internecie

Pozycjonowanie stron w Internecie (ang. web positioning lub search engine optimization) jest działem e-marketingu zajmującym się reklama i promocja stron internetowych. Ogólnie rzecz biorac, celem pozycjonowania jest sprawienie, by dana strona internetowa lub grupa stron znalazła się wysoko w wyszukiwarkach internetowych (np. google.com, yahoo.com, onet.pl, wp.pl, itp.) i dotarła do jak największej liczby potencjalnych klienów.

Proces pozycjonowania stron nie skupia się jedynie na czynnikach wewnętrznych (np. wygląd strony, dóbór słów kluczowych, grafika itd.). Optymizacji stron nie należy traktować jako próby ‘oszukiwania’ algorytmow wyszukiwarek, ale raczej jako próbę dostosowania danej strony do potrzeb uzytkowników.

Na skuteczne pozycjonowanie składa się wiele czynników, spośród których dobór odpowiednich słów kluczowych (ang. keyword targeting) jest najistotniejszy. Slowa kluczowe są ‘kluczem’ do Twojej strony, gdyż dzięki nim użytkownik może odnaleźć Twoją stronę pośród tysięcy lub milionów innych stron. Prawidłowy dobór słów kluczowych jest równoznaczny z dobrym rozeznaniem rynku, który próbujesz targetować. Czasami łatwiej i rozsądniej skupić się na zajęciu mniejszego rynku (niszy) niż na bezowocnej próbie podboju rynku zdominowanego przez poważne (czytaj: bogate) firmy, gdyż takie podejście jest jednoznaczne z ‘cenową wojną’, którą z reguły wygrywają … poważne firmy. Podobnie, skupienie się na rynku lokalnym bardzo często przynosi większe zyski niż chęć dominacji większego rejonu. Każda, nawet najpotężniejsza firma, zaczynała kiedyś od…zera, więc cierpliwość zawsze popłaca.

Innym skutecznym podejściem w promocji Twojej strony jest płatna reklama. Taki rodzaj promocji jest odpowiedni dla osób lub firm szukających szybkich efektów w krótkim czasie. Szybkość i skuteczność można osiągnąć dzięki dysponowaniu odpowiednimi środkami finansowymi. Rynek internetowy stwarza okazję do zarabiania pieniędzy oraz do ich … tracenia. Dlatego należy być rozsądnym w podejmowaniu decyzji o płatnej reklamie, gdyż wiele ‘okazji’ jest tak naprawdę dobrze skonstruowanym systemem, na którym zarabiają tylko strony sprzedające. Dodatkowo, wiele systemów płatnej reklamy opiera się na nieaktualnej i nieefektywnej formie reklamy (np. wymiany bannerów lub ‘płatności przez kliknięcie’), co powoduje jedynie frustrację u reklamodawców.

W podsumowaniu, stworzenie strony internetowej jest tylko pierwszym krokiem do zdobycia nowych rynków i klientów, a w konsekwencji - zarabianiu. Podobnie jak w każdym innym świecie, wszystko zależy od odpowiedniej reklamy skierowanej do odpowiednich osób. Dodatkowo, w świecie Internetu ‘zdrowy rozsądek’ jest jeszcze bardziej przydatny, bo okazji do jego tracenia jest więcej niż do jego pielęgnowania.

Tekst and Copyright: Grupa www.Tomasz.com - Custom Search Engine Optimization

Home

(C) 2000-2016 ZielonaKarta.com - Zielona Karta -- Polonia